REKLAMA SPOŁECZNOŚCIOWA, co to jest i dlaczego warto?

Istnieje opinia, wg której produkt który jest wysokiej jakości obroni się sam przed konkurencją. Tak było kiedyś, gdy poziom konkurencji w niemal każdej branży nie był tak miażdżący jak w tej chwili. Niestety, bez reklamy własnej usługi czy produktu, nie zdziałamy zbyt wiele.

Facebook jest portalem społecznościowym, a jego użytkownicy mogą nie tylko komunikować się ze swoimi realnymi znajomymi, których faktycznie kiedyś poznali. Portal daje możliwość tworzenia i gromadzienia się w grupach tematycznych. Na tzw. FanPage’ach zbierają się osoby o podobnych zainteresowaniach, z podobnymi problemami, szukający podobnych rozwiązań bądź będących w podobnych sytuacjach. Nie od dziś wiadomo przecież, że podobieństwo łączy i tak jest również w tym wypadku. W ten sposób budują się internetowe społeczności.

Reklama społecznościowa polega na docieraniu do takich grup. Jest jednym z najefektywniejszych rodzajów reklamy, ponieważ jest pochodną “polecenia ze strony znajomych”, czyli tzw. “poczty pantoflowej”.

Fanation.pl udziela nam podpowiedzi, gdzie znajdują się osoby zainteresowane konkretną tematyką.

My - chcący zareklamować swój produkt na stronach, uzyskujemy bezcenną informację, gdzie znajdują się nasi nowi klienci. Możemy teraz zareklamować swój produkt docierając od razu do osób, które na pewno będą nim zainteresowane - przecież my doskonale wiemy dla kogo został on stworzony. Tak jak w przykładzie poniżej:

Przypuśćmy, że wyprodukowaliśmy nowy model wędki - co dalej? Dobrze byłoby sprzedać naszą wędkę, tylko jak to zrobić bez reklamy? Pierwsze co przychodzi do głowy, to zaproponować nasz produkt sąsiadowi z naprzeciwka, przecież on też wędkuje! Dobry pomysł! Idziemy więc do pana Jana i proponujemy, zachwalamy nasz produkt. Pan Jan zapalony wędkarz oczywiście kupuje! Jeśli teraz pan Jan poleci nasz produkt na spotkaniu koła wędkarskiego do którego należy, to zachowa się dokładnie tak jak zadziała reklama naszego produktu umieszczona na stronie koła wędkarskiego na portalu Facebook!

Umieść już teraz swoją reklamę na wybranym przez Ciebie FanPage’u i zacznij zarabiać!

Zarejestruj się teraz w Fanation!

© 2013-2019 by Codia Sp. z o.o. | Realizacja Webhome.plDo góry